• Noclegi w domku

Pomysły na wycieczki w Puszczy Białowieskiej

Pomysły na wycieczki w Puszczy Białowieskiej
Puszcza Białowieska jest malowniczym, pełnym ciekawej przyrody obszarem, który przyciąga wielu turystów. Sama puszcza, nie licząc całego regionu Podlasia, jest wystarczająca na zaplanowanie i miłe spędzenie wypoczynku. W tym tekście przedstawimy wybrane pomysły na organizację wycieczek po Puszczy Białowieskiej.

Jak przygotować się do wycieczki w Puszczy Białowieskiej

Wybierając się na wycieczki powinno się uwzględnić specyfikę miejsca i warunki klimatyczne. Wędrując po lesie warto mieć ze sobą:
  • ciepłe, nieszeleszczące ubranie stonowane kolorystycznie,
  • buty trekkingowe,
  • kurtki przeciwdeszczowe,
  • prowiant i gorące napoje,
  • aparaty fotograficzne, lornetki itp.
Różne akcesoria mogą okazać się przydatne ze względu na porę dnia lub nocy, w której odbywa się wycieczka. Sprzęt optyczny i fotograficzny będzie przydatny podczas obserwowania przyrody lub robienia filmów i zdjęć.

Wycieczki piesze do ścisłego rezerwatu

Są to najpopularniejsze z pośród wielu organizowanych wycieczek na obszarze Puszczy Białowieskiej. Podczas 3 godzinnej wędrówki poznajemy piękno przyrody oraz wielokulturowość regionu. Poznajemy historię z czasów panowania carów rosyjskich. Ścisły rezerwat jest uznawany za obszar wyjątkowo cenny w całej Europie. Można do niego wybrać się ze specjalistą botanikiem, biologiem lub ornitologiem.

Puszcza białowieska jest interesująca przez całą dobę

Można urządzać wycieczki o każdej porze dnia i nocy. Ciekawą propozycją jest właśnie zwiedzanie nocne, w ten sposób można poznać zachowania nocnych ptaków i zwierząt. W porze nocnej stają się one bardziej aktywne. Należy rozważyć 2 warianty takiej wyprawy: krótszy - około trzech godzin i dłuższy - około sześciu godzin. Jest to z pewnością ekscytujące przeżycie dla miłośników przyrody i możliwość do wykonania ciekawych obserwacji. Niemniej interesująca jest wycieczka poranna, podczas której obserwujemy przyrodę budzącą się do życia.
 
wycieczka po Puszczy Białowieskiej wozem

Wycieczki na rowerach

Ciekawym pomysłem jest zwiedzanie Puszczy Białowieskiej na rowerach. Proponowaną trasą jest szlak śladami profesor Simony Kossak. Trasa ma długość 18 kilometrów i jest określana jako średni poziom trudności. Jeżeli turyści nie dysponują własnym sprzętem, istnieje możliwość wynajmu rowerów w Białowieży.
Przez okolicę przebiega wschodni szlak rowerowy Green Velo. Cały szlak ma około 2000 kilometrów długości, a przez region Puszczy Białowieskiej przebiega 200 kilometrów gotowej trasy. Ma ona zostać rozbudowana w opisywanej okolicy do 600 kilometrów. Wybierając wycieczki rowerowe można skorzystać z naszych kwater przystosowanych do potrzeb rowerzystów. Mają oni możliwość bezpiecznego przechowania rowerów oraz miejsce i sprzęt do wykonania ewentualnych napraw.

Wiele pomysłów na wycieczki w puszczy białowieskiej

To tylko kilka przykładów organizowanych wycieczek na obszarze Puszczy Białowieskiej. Oprócz pieszego i rowerowego zwiedzania puszczy można w wybranych sytuacjach skorzystać z naszych bryczek lub sań. Takie atrakcje zadowolą zarówno amatorów, jak i profesjonalistów interesujących się przyrodą. Jest to właściwe miejsce również dla osób, które chcą pospacerować i odpocząć od codziennych stresów.
W następnym tekście napiszemy, jakie atrakcje dla dzieci oferuje Białowieża i okolice. Zapraszamy już wkrótce!