• Noclegi w domku

Plusy wynajęcia noclegu w Białowieży i okolicach

Plusy wynajęcia noclegu w Białowieży i okolicach
Białowieża i otaczający ją teren to piękne, malownicze miejsca. Chętnie przybywają tam turyści z różnych regionów w celu podziwiania tamtejszej przyrody i korzystania ze spokoju panującego w tej okolicy. Przyjrzymy się w tym tekście plusom wynajmu noclegów w Białowieży i okolicach.

Urozmaicona baza noclegowa w rejonie Puszczy Białowieskiej

Turyści mają tutaj duży wybór noclegów. Oferta jest szeroka i zróżnicowana. Można wybierać  spośród:
  • hoteli o różnym standardzie,
  • większych i mniejszych pensjonatów,
  • wielu interesujących kwater agroturystycznych.
Gospodarstwa agroturystyczne są tu niezwykłą propozycją, gdyż zapewniają gościom nieustanny kontakt z przyrodą oraz z są naturalnym przedstawieniem realiów życia na wsi. Występują oferty zróżnicowane cenowo, co sprawia, że wiele grup o różnym stopniu zamożności znajdzie propozycję stanowiącą adekwatny stosunek jakości do ceny. W gospodarstwie agroturystycznym Bora-Zdrój dbamy o komfort gości i przystępne ceny zarówno kilku noclegów, jak i dłuższych pobytów wczasowych.

Wczasy w Białowieży i okolicach wśród przyrody

Niewątpliwym plusem skorzystania z noclegów w naszym regionie jest łatwy kontakt z przyrodą. Białowieża jest położona w otoczeniu puszczy. Sprawia to, że turyści mają łatwy dostęp do podziwiania dużej liczby gatunków fauny i flory. Nie trzeba poświęcać czasu na dojazd z bazy noclegowej, gdyż wiele atrakcyjnych miejsc jest położone na tyle blisko, że można urządzać piesze lub rowerowe wycieczki. Na przykład łatwo jest się dostać do rezerwatu, aby podziwiać chronione żubry, będące unikalną atrakcją.
Otoczenie przyrody jest ważnym czynnikiem pozytywnie wpływającym na zdrowie człowieka. Na skutek obecności dużej ilości roślin w Puszczy Białowieskiej oczyszcza się powietrze. Daje to turystom odpoczynek od smogu obecnego na obszarach o wysokim stopniu urbanizacji lub industrializacji. Czyste tereny umożliwiają także prowadzenie ekologicznych upraw, nieskażonych trującymi składnikami powietrza i sztucznymi nawozami. Śpiew wielu gatunków ptaków ma uspokajające oddziaływanie na psychikę ludzi.
 
nocleg w drewnianym domku w bora-zdrój

Różnorodność kulturowa regionu Puszczy Białowieskiej

Jest to region styku wielu kultur. Obecność muzyki ludowej jest dobrym przykładem podtrzymywania i propagowania tychże tradycji. Jest to także nauka o historii całego regionu podlaskiego. Organizowane imprezy, takie jak kuligi i ogniska są połączone z propagowaniem regionalizmów. Turystom proponuje się także regionalną kuchnię, która jest nośnikiem różnych tradycji kulinarnych z regionu Białowieży.

Białowieża dobrym miejscem na nocleg podczas wypoczynku na Podlasiu

Opisywany obszar jest terenem niezwykle przyjaznym turystom. różnorodność bazy noclegowej, Otaczająca go przyroda i wiele ciekawostek kulturowych i historycznych stanowi o wyjątkowości tego miejsca. Mieszkańcy regionu są bardzo pozytywnie nastawieni do turystów. Wszystko to sprawia, że odwiedzający te miejsce nie muszą na własną rękę szukać interesującej wiedzy o regionie i nie mają problemów logistycznych przy poruszaniu się. Wybierając Bora-Zdrój w okolicy Białowieży można sprawdzić osobiście, dlaczego agrowczasy są tak popularne i dlaczego noclegi w pobliżu prawdziwej przyrody są tak chętnie wybierane przez turystów.
 
Zapraszamy do Bora-Zdrój przez cały rok!