• Noclegi w domku

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Białowieża i okolice

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Białowieża i okolice
Białowieża i okolice to miejsce dla wielu grup. Odpoczną tu pasjonaci przyrody, ludzie młodsi i starsi. Jest to region przyjazny dzieciom ze względu na czyste powietrze i bogactwo natury oraz wielokulturowość.  W tym tekście przyjrzymy się atrakcjom dla dzieci, jakie może zaoferować Białowieża i okoliczne miejscowości na Podlasiu.

Kultura i religia w Białowieży i okolicach

Opisywany region jest miejscem, gdzie spotykają się różne kultury i religie. Warto pokazać dzieciom w Białowieży Cerkiew Prawosławną. W Cerkwi pod wezwaniem Świętego Mikołaja Cudotwórcy znajduje się porcelanowy ikonostas. Będzie to miało niewątpliwy walor edukacyjny i zapozna dzieci z różnorodnością religijną i kulturową. Najlepiej od dzieciństwa uczyć się, że w Polsce są różne tradycje kulturowe i religie. Warto pojechać na Świętą Górę Grabarkę, która jest dla chrześcijan prawosławnych miejscem tak samo ważnym, jak dla katolików Częstochowa.

Atrakcje dla dzieci w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży

Jest to atrakcja, która może szczególnie zainteresować dzieci. Muzeum ukazuje lokalną przyrodę w sposób interaktywny. Turyści zobaczą na przykład ptaki zakładające gniazdo i inne zwierzęta żyjące w naturalnym własnym środowisku. Wszystko to jest ilustrowane odgłosami lasu. Muzeum jest przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Można wyjechać windą na wieżę widokową, aby rozejrzeć się po pięknej okolicy.
 
wycieczka po leśnym muzem w puszczy białowskiej

Oferta atrakcji w parku wodnym w Hajnówce

Jest to propozycja dobra na każdą porę roku. Można znaleźć tu takie atrakcje jak:
  • basen,
  • sztuczna rzeka,
  • masaże wodne,
  • zjeżdżalnie.
Wszystko to sprawi, że dzieci będą szczerze zadowolone po tak spędzonym dniu. Takie urozmaicenie czasu wypoczynku, który w znacznym stopniu spędza się w otoczeniu lasów i zwierząt, stanowi jedną z opcji dodatkowych atrakcji.

Zalewy wodne w okolicach Białowieży

Ciekawą propozycją jest zalew Siemianówka. Znajduje się przy nim wypożyczalnia sprzętu wodnego, plaża i plac zabaw dla dzieci. Latem w znajdującym się tam amfiteatrze odbywają się różne imprezy.
Interesująca jest także oferta zalewu Bachmaty, który znajduje się w okolicach Hajnówki. Również posiada wypożyczalnię sprzętu wodnego.

Wycieczka kolejką wąskotorową

Jest to uznawane za jedną z najpopularniejszych atrakcji w tym regionie Podlasia. Trasa liczy około 17 kilometrów. Jadąc można podziwiać piękno Puszczy Białowieskiej. Podziwiać można piękno całego regionu.

Atrakcje dla dzieci związane z jazdą konną

Istnieje szeroki wybór zajęć związanych z końmi. Można zamówić zajęcia nauki pielęgnacji konia, nauki siodłania i wiele innych zajęć włącznie z jazdą konną. Zajęcia są dostosowane zarówno do młodszych i do starszych dzieci. To bardzo rozwojowa forma spędzania wolnego czasu.

Bogactwo atrakcji dla dzieci w Białowieży i okolicach

Jak widać region Białowieży obfituje w atrakcje dostosowane do potrzeb dzieci. Można spędzić czas na powietrzu, jak i znaleźć zajęcie w przypadku gorszych warunków pogodowych. Znajdą się atrakcje zarówno dla dzieci młodszych i starszych. Odnajdą się w opisywanej okolicy rodziny z dziećmi jak i dziecięce grupy zorganizowane takie jak kolonie lub wycieczki szkolne. Zachęcamy do zwiedzania tego atrakcyjnego i zdrowego regionu, odwiedzania naszego gospodarstwa Bora-Zdrój na dłuższy i krótszy czas oraz korzystania zarówno z naszej gościnności, jak również z okolicznych przyrodniczych atrakcji.
Następny wpis poświęcimy kwaterom na Podlasiu jako formie wypoczynku wśród przyrody. Bora-Zdrój to baza noclegowa godna uwagi. Zachęcamy do czytania.