• Noclegi w domku

Atrakcje dla dzieci i dorosłych w Puszczy Białowieskiej

Atrakcje dla dzieci i dorosłych w Puszczy Białowieskiej
Puszcza Białowieska jest położona w interesującej części Podlasia. Panuje tutaj bardzo zdrowy klimat i znajduje się wiele atrakcji. Puszcza sama w sobie zapewnia turystom dużą liczbę niezapomnianych wrażeń. W tym tekście opiszemy wybrane atrakcje w Puszczy Białowieskiej dla dzieci i dorosłych.

Niezawodne atrakcje – Puszcza Białowieska gotowa na zwiedzanie

W poszukiwaniu atrakcji Puszcza Białowieska może stanowić odpowiedni obszar zarówno dla wielbicieli ciszy i spokoju, jak też dla dzieci, które lubią szalone przygody i poznawanie wszystkiego, co nowe.

Żubry w Puszczy Białowieskiej

Zarówno na dzieciach i na dorosłych zrobią one wielkie wrażenie. Te największe ssaki żyjące w Europie są pod całkowitą ochroną. Jest to ciekawostka mająca korzystny wpływ edukacyjny. Żubry są żywą historią fauny opisywanego regionu.

Szlak dębów królewskich i inne drzewa

Są to dęby nazwane imionami polskich królów, czyli żywa lekcja historii oraz botaniki. Wędrując tym szlakiem można przeczytać na tabliczkach daty panowania władców oraz parametry i wiek każdego z tych pomników przyrody. Warto obejrzeć wysokie świerki i wiele innych gatunków drzew i krzewów.

Przejazd drezyną

Jest to interesująca atrakcja umożliwiająca poznanie puszczy. Można wybrać krótszą lub dłuższą trasę. Jazda drezyną to także okazja do oddychania świeżym leśnym powietrzem. Pojazdy poruszają się na trasie kolejowej, która była zbudowana dla carów, przyjeżdżających polować na tutejsze zwierzęta.

Rezerwat pokazowy w Puszczy Białowieskiej

Specjalny teren, na którym są zgromadzone takie zwierzęta jak żubry, wilki, łosie, dziki, sarny, jelenie, tarpany i żubronie. Te ostatnie to krzyżówka żubra i krowy wyhodowana przez człowieka. Na straganach można tutaj kupić drewniane figurki żubrów i innych zwierząt, a także naturalny miód i trawę żubrówkę.
konie jako atrakcja turystyczna w Białowieży

Zwiedzanie rezerwatu ścisłego Puszczy Białowieskiej

Jest to obszar puszczy, który można zwiedzać tylko pod opieką przewodnika. Trasa dostosowana została do możliwości dzieci, ale interesująca będzie także dla dorosłych. Ten obszar można zwiedzać spacerując albo jadąc bryczką. Wycieczka ma niekwestionowane walory edukacyjne. Na tym zachowanym naturalnym fragmencie Puszczy Białowieskiej podziwiać można przyrodę, która trwa bez ingerencji człowieka. Zwiedzanie rozpoczyna się na przykład od oglądania parku pałacowego, gdzie znajdowała się rezydencja carów.
Ciekawą propozycją może być zwiedzanie rezerwatu dla specjalistów takich jak leśnicy, biolodzy, ornitolodzy i ekolodzy. Wymaga to specjalnego zezwolenia dyrektora parku. Można wówczas poznać na przykład największe drzewo lipowe w puszczy, takie lasy jak łęg i bory oraz grądy. W borach znajdują się ślady bartnictwa.

Miejsce mocy, czyli kamienny krąg w Puszczy Białowieskiej

Jest to miejsce, w którym prasłowianie odprawiali swoje rytuały. Według legendy ludzie nabierają tu dobrej energii. Jest to kolejny dowód na wielokulturowość opisywanego regionu.

Puszcza Białowieska – miejsce atrakcji dla dzieci i dorosłych

Nasz region jest cały wypełniony atrakcjami, nikt tu nie powinien się nudzić. Puszcza Białowieska to atrakcje dla dzieci i dorosłych, amatorów i specjalistów rozmiłowanych w przyrodzie. Zachęcamy do spędzania wypoczynku w nieprzeciętnie atrakcyjnym miejscu.
W następnym tekście odpowiemy na pytanie, czy oferta noclegowa na Podlasiu jest dostosowana do potrzeb różnych grup osób.